Navigation
Aktualności arrow Aktualności arrow MSZA ŚW. JUBILEUSZOWA KS. KAN. FRANCISZKA MORAWSKIEGO
MSZA ŚW. JUBILEUSZOWA KS. KAN. FRANCISZKA MORAWSKIEGO
03.12.2010.
ImageJubileusze w naszym życiu mają bardzo duże znaczenie, ponieważ im są „większe”, tym więcej refleksji przynoszą. W parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku obchodziliśmy niecodzienny jubileusz, ponieważ ks. kan. Franciszek Morawski 15 listopada obchodził 68 rocznicę święceń kapłańskich. Ks. kanonik święcenia kapłańskie przyjął 15 listopada 1942 roku we Lwowie z rąk abp Twardowskiego.
Mszę św. jubileuszową sprawował Jubilat przy asyście ks. dziekana Bronisława Lose oraz kapłanów posługujących w parafii. Ks. Franciszek podkreślił na początku, że dziękuje Panu Bogu za dar powołania, za to, że już tyle lat może posługiwać przy ołtarzu Pańskim. Na zakończenie Mszy św. życzenia Dostojnemu Jubilatowi złożyli kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele Koła Przyjaciół Radia Maryja, którego ks. kanonik jest opiekunem, oraz wierni barlineckiej parafii.
Niech przykład wiernej służby przy ołtarzu Pańskim będzie umocnieniem na drodze naszego powołania.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Kalendarz liturgiczny na LIPIEC 2014

3 VII - CZWARTEK - ŚWIĘTO św. TOMASZA APOSTOŁA

6 VII - CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA